Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Češi se tísní v menších bytech než je průměr EU, navíc je trápí stav bytů

obcanskavystavba.cz, 6. dubna 2018 (09:05)

Podle posledních průzkumů je průměrný byt v České republice téměř o 18 metrů čtverečních menší než v Evropské unii. Dle dat Českomoravské stavební spořitelny je s těmito 78 m2 nespokojeno celkem 6,4 % domácností. To je téměř 300.000 nespokojených rodin. Přesto však velikost bytu trápí Čechy méně než jiné faktory. Mnohem častějším důvodem k nespokojenosti jsou jevy spojované s vysokým stářím bytů, například hluk, který za velkou zátěž označilo téměř 15 % českých domácností.

Utlumení hluku v domácnosti je jednou z nejtěžších částí rekonstrukce staršího bytu. Zejména v panelových bytech totiž obyvatelé často bojují nejen s hlukem vnějším, ale i se zvuky, které pochází od sousedů. Dupání nad hlavou i večírky, které se táhnou do nočních hodin, jsou nejen nepříjemné, ale mohou vyústit až ve zdravotní potíže.

„Část starších bytů už v minulých letech prošla výměnou oken, která kromě zlepšení tepelné izolace snížila i pronikání hluku zvenčí,“ vysvětluje Tomáš Kofroň, odborník Českomoravské stavební spořitelny a dodává: „Češi chtějí bydlet lépe, roste proto zájem o rekonstrukce bydlení, často právě i kvůli zamezení hluku. Loni poskytly stavební spořitelny o pětinu úvěrů více než v předchozím roce a pozitivní je i výhled na letošek.“ Nevhodná hluková situace se navíc prý netýká jen panelových domů, ale i mnohých novostaveb.

Vedle nových oken, která s patřičnou izolací spár pomohou eliminovat velké části vnějšího hluku, je totiž dobré rozmyslet, jak se vypořádat s hluky, které se nesou z přilehlých bytů. Nejúčinnějším řešením hluku z okolních bytů je instalace akustických desek a podhledů, které navíc můžou pomáhat proti vlhkosti a následné plísni.

Častým argumentem proti instalaci akustických zábran je úbytek prostoru v bytě. Nicméně s rozvojem moderních akustických materiálů jsou účinné zábrany už od šířky 4 cm od stěny. Akustické izolace svou funkcí chrání i naše zdraví a k jejich financování mohou posloužit např. úvěry ze stavebního spoření. Ty jsou pro klienty vhodnou volbou na rekonstrukce a modernizace – není nutná zástava nemovitosti, úrokové sazby jsou zároveň výrazně nižší než u spotřebitelských úvěrů. Zajištěný úvěr ze stavebního spoření lze získat se sazbami obdobnými jako u hypoték, sazby nezajištěných úvěrů začínají pod 4 procenty.

Zdroj článku a fotografie: obcanskavystavba.cz

Projekty s online rezervací

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!