Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Podíl bytů na investici je asi třetinový, kupují je hlavně Češi

nasregion.cz, 8. srpna 2019 (15:21)

Podíl prodaných nových bytů, které si lidé kupují jako investici, nikoliv pro vlastní bydlení, zůstává asi třetinový. V poslední době se tento podíl nemění. Záleží na lokalitě, nejvíce jich je v širším centru. Jde především o menší byty 2+KK nebo 1+KK. Zatímco před lety mezi investory převažovali cizinci, dnes jsou to spíše Češi. Koupené byty dále pronajímají, nenechávají je prázdné. Vyplývá to z odpovědí developerů. Většina z nich působí hlavně v Praze.

„Podíl investičních bytů tvoří zhruba třetinu našich prodejů. V letošním roce se nemění, od posledního zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték ze strany ČNB zůstává přibližně stejný. Obecně na trhu u vybraných rezidenčních projektů v Praze může být podíl investičních bytů až 50 procent,“ uvedl mluvčí společnosti Finep David Jirušek.

Podle mluvčího Trigemy Radka Poláka je důležitým kritériem pro rozhodování investorů lokalita, investoři si někdy pořizují více bytů najednou. „Nejčastěji se na trhu pronajímají dvoupokojové byty. V našich projektech jsou to nejvíce jednopokojové. Problém s pronajímáním bývá mnohdy naopak u velkometrážních bytů,“ doplnil Polák. Novým trendem podle něj je, že firma nabízí vytypovaným velkým investorům dopředu samostatně více bytů nebo i celý bytový dům najednou.

„Podíl investičních bytů je poměrně stabilní, ale změnila se struktura kupujících. Zatímco před třemi lety převažovali mezi investory cizinci, dnes jsou to převážně Češi. Dá se bez přehánění říci, že v posledních letech objevili kouzlo investování do nemovitostí,“ sdělila mluvčí Central Group Marcela Fialková.

Skanska Reality eviduje investičních bytů asi polovinu. Podle ředitele prodeje Lukáše Maděry se pro tento účel nejčastěji kupují byty 1+KK a 2+KK v širším centru Prahy. Naopak byty v okrajových částech zákazníci kupují spíše pro vlastní bydlení.

Podle generálního ředitele Ekospolu Evžena Korce se stává pouze výjimečně, že by investor byt dále nepronajímal a nechal ho prázdný. „Tento spor dokonce nedávno rozhádal vedení pražského magistrátu. Udělali jsme si průzkum mezi 400 klienty, kterým jsme v poslední době předali nový byt. V podstatě každý, kdo ho kupuje jako investici, tvrdí, že ho bude pronajímat. To se týká i rodičů, kteří pořizují byt vlastním dětem,“ doplnil Korec. Jak dále uvedl, také provoz prázdného nevyužívaného bytu něco stojí, když místnosti se musí alespoň minimálně vytápět, mělo by se v nich také pravidelně větrat. „Navíc majitel musí odvádět poměrnou část za spotřebu energie a vody ve společných prostorách. Ani neobsazený byt ho ve většině případů nezprostí povinnosti hradit další poplatky, například za výtah v domě nebo do fondu oprav. To mohou být i desítky tisíc korun ročně,“ dodal Korec.

Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci letošního dubna meziročně vzrostla o 7,7 procenta na 107.100 Kč za metr čtvereční. Tempo růstu zpomalilo z 12,6 procenta na konci února. Počet volných dostupných bytů v nabídce developerů na konci dubna meziročně vzrostl o 19,6 procenta na 5775, vyplývá z údajů poradenské společnosti Deloitte. Podle údajů developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group vzrostly ceny nových bytů od poloviny roku 2015 zhruba o 90 procent. Jako příčiny výrazného zdražování analytici uvádějí pomalé povolování staveb, rostoucí ceny pozemků, stavebních prací a materiálů. Dále zmiňují vysoké daňové zatížení nebo zbytečné technické požadavky.

více čtěte na: nasregion.cz

Projekty s online rezervací

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!