Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

V Praze mají vyrůst byty od hvězdného japonského architekta

prazsky.denik.cz, 29. března 2019 (19:05)

Metropole se v příštím desetiletí možná dočká stavby od hvězdy světové architektury Sou Fujimota. Japonský rodák vystoupil včera na Summitu architektury a rozvoje v Obecním domě. Do Prahy přijel na pozvání developerské firmy Central Group.

Spolu s dalšími zahraničními i tuzemskými architekty totiž soutěží o návrh budov, které vyrostou místo bývalého sídla Telecomu na Žižkově, kde Central Group chystá bytový projekt. Vítěz má být známý letos na jaře.

„Chceme vytvářet harmonii i kontrasty, propojovat tradici s budoucností, přírodu s architekturou,“ charakterizoval Fujimoto současný trend v architektuře. Před dvěma týdny získal na veletrhu nemovitostí v Cannes ocenění Mipim Awards za svůj návrh komplexu Tisíc stromů, který by měl vyrůst v Paříži. „Převzali jsme pestrost pařížských střech a vytvořili rezidenční projekt a park v jednom s výhledem na město,“ představil Fujimoto svůj návrh.

Chce to odvahu

Mezi 12 finalistů pro areál bývalého Telecomu patří dále britský architekt Ian Ritchie nebo Američan Richard Meier. Dalším hvězdným jménem je česká architektka Eva Jiřičná. Ta vyzvala k větší odvaze nejen v řadách architektů. „Je to také o podpoře památkových institucí a města,“ zdůraznila.

Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR), které konferenci uspořádalo, přizvalo i německého urbanistu slovenského původu Petera Gera. Ten se podílel na proměně zanedbaného brownfieldu v Hamburku na moderní čtvrť Hafen City, a to z pozice ředitele plánování a výstavby na hamburské radnici.

„Ani tam projekt neprocházel úplně hladce,“ přiznal Gero. Podle něho je důležité nejen v nových čtvrtích vystavět kvalitní budovy, ale také rychle vytvořit „uživatelskou patinu“, tedy zřídit dětská hřiště, školky a veřejná prostranství.

Jejich význam vyzdvihl i tuzemský architekt Ladislav Lábus: „Kvalitní architektury a uživatelsky příjemného prostředí měst lze obtížně dosáhnout v prostředí lhostejnosti vůči veřejnému prostoru a nenávisti vůči nové výstavbě.“ Nejen na město apeloval, aby nezapomínalo na vytváření zelených ploch. „Investice do zeleně je výrazně levnější než do metra, tunelu a magistrál,“ připomněl Lábus.

Zdroj článku a fotografie: prazsky.denik.cz

Projekty s online rezervací

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!